Здібності. Метод Амтхауера.
Метод Амтхауера спрямований на виявлення переважаючих здібностей людини. Для цього я проробив роботу з дев'ятьма субтестами, орієнтованими на визначення різних здібностей. У результаті, по кожному субтесту були отримані певні значення. За схемою обробки Амтхауера потрібно занести ці значення в гістограму.
Субтест 1 орієнтований на визначення здатності самостійного мислення, субтест 2 – здатності точно виражати словесні значення, субтест 3 – здатності комбінувати поняття (рухливість мислення), субтест 4 – здатність до абстрактного мислення і утворення понять, субтест 5 – здатності практичного, чисельного мислення, субтест 6 – здатності алгоритмічного мислення, субтест 7 – здатності наочно-образного мислення, субтест 8 – здатності просторового мислення та уяви, субтест 9 – здатності асоціативного мислення та пам'яті.
Проаналізувавши співвідношення своїх здібностей, я отримав такі висновки:
• у мене високі вербальні або словесно-логічні здібності, це вказує на успішність у громадських та філологічних науках і управлінні;
• середні математичні здібності і невисока успішність у поводженні з символами;
• досить висока математико-природна і теоретико-технічна обдарованість;
• високі практична і природничо-наукова обдарованість і конструкторські здібності;
• рухливе мислення.
Дослідження індивідуальних властивостей нервової системи
Основними властивостями нервової системи є сила, збудження, гальмування, врівноваженість і рухливість.
Для вивчення деяких властивостей нервової системи я використовував дві методики: Ільїна та Стреляу.
Сила-слабкість нервової системи. Методика Ільїна. Сила нервової системи по збудженню – це здатність зберігати працездатність на рівні близькому до вихідного протягом тривалого часу (здатність нервових клітин витримувати тривале збудження без включення гальмування).
Слабкість нервової системи пов'язана з її високою чутливістю, здатністю вловлювати низькі за інтенсивністю сигнали, які лежать нижче порога сприйняття людей з сильним типом нервової системи. Слабка нервова система характеризується невисокою витривалістю нервових клітин.
Для визначення сили нервової системи використовують Методику Ільїна. Спочатку розкреслюємо аркуш паперу на 8 квадратів, потім беремо в руки ручку і починаємо ставити крапки в квадрати. На кожен квадрат відводиться 30 секунд. Потім рахуємо кількість точок у кожному квадраті і за цими даними будуємо графік. Залежно від виду цього графіка виявляємо силу нервової системи.
Графік, отриманий за моїми результатами, приведений нижче (зелені точки позначають кількість точок в кожному квадраті):.........................всього 7 стор.
|