Разделы
Работы на заказ
Готовые работы

Показать все работы
Информация
Свяжитесь с нами
Карта сайта
Выполняемые дисциплины
Способы оплаты
Цены и сроки
Гарантии
Вакансии
Репетитор по химии, кандидат хим. наук, Киев
Свежие новости
Програмове навчання

Професіограма продавця

Професіограма менеджера

Суть відтворення, його основні елементи та види

Правові основи забезпечення зайнятості вивільнюванних працівників

Новости
Учебные материалы
Статьи
Быстрый поиск
 
Введите слово для поиска.
Расширенный поиск
Поиск по названию
АБВГДЕЁЖ
ЗИЙКЛМНО
ПРСТУФХЦ
ЧШЩЭЮЯ
Поиск в новостях:  
Філософія і релігійний світогляд Дата: 18 Май 2011 г.Світогляд - одна з форм свідомості людини. Світогляд є системою принципів, знань, ідеалів, переконань, ціннісних орієнтацій, надій та вірувань, котрі визначають діяльність індивіда або соціального суб’єкта. Переконання, уявлення, ідеї, почуття, опосередковані досвідом особистості, беруть участь у формуванні життєвої позиції. Але світогляд, це не лише знання й усвідомлення, це ще й світ ідеалів, цілей і сподівань. В релігійній свідомості вже чітко розрізняється об’єкт і суб’єкт, а отже долається характерна для міфу неподільність людини і природи, закладаються основи проблематики, яка стане специфічною для філософії. В релігії ідея відділяється від матерії і навіть протиставляється їй. Віра виступає головним засобом осягнення буття. Релігія постулює світ ідеальних сутностей, що у практичному плані веде до обгрунтування пріоритету духу над тілом, необхідності турботи про душу з усіма наслідками для способу життя віруючих, які звідси випливають. Другою особливістю релігійного світогляду є його практичність, оскільки віра без справ мертва. Релігію творить народ, він є і суб’єктом і об’єктом релігійної творчості, яка в історії виступала джерелом потужних зрушень у суспільстві. Для релігії основним є досягнення єдності з Богом як втіленням святості та абсолютною цінністю.

Виділяють такі світові релігії: християнство, буддизм та іслам.

Християнство - виникло у 1-му ст. н.е. у східних провінціях Римської Імперії, і було породжене настроями безвихідності, особливо після подавлення повстання рабів. Християнство склалося на основі ряду ідей мессіанських сект, а також деяких елементів греко-римської та східних релігій і впливу античності. Центральне місце у християнстві займає віра в спокутну пожертву сина Божого Ісуса Христа, який був страчений, але потім воскрес та знісся на небо. Протягом усієї історії християнство розвивалося в обстановці внутрішніх протиріч, які призводили до розколів. У 1054 р. виділилося два напрямки: західний (католіцизм) та східний (православ’я). У 16-му ст. виник протестанізм.

Буддизм - проповідує звільнення від страждань шляхом відмови від бажань та досягнення “вищого просвітлення” - нірвани. Зародився буддизм в Індії у 5-6 ст. до н.е. Росповсюджений у Шрі Ланці, Японії, Китаї та інших країнах. Засновник  - Сидхартха, названий Буддою, що означає просвітлений. Він шукав звільнення від страждань у моральному вдосконаленні, яке досягалося шляхом відходу від життя, поглибленням в нірвану.

Іслам (або мусульманство) - проповідує покору, розповсюджене в країнах Близького та Далекого Сходу, в Північній Африці, Південно-східній Азії та інших. Іслам виник у західній Аравії в період переходу арабського народа від первісно-общинного ладу до класового суспільства, їх об’єднання у феодально-теократичну державу Арабський Халіфат. Засновник ісламу - Мухаммед. Віровчення ісламу, яке склалося з елементів первісних релігій, а також іудаїзма, християнства, зороастризма, викладено в священій книзі мусульман - Коран. В основі ісламу лежить віра в єдиного Бога - Аллаха, творця небес і Землі, за волею якого все відбувається і признання Мухаммеда “посланником Аллаха”. В ісламі є два основних напрямки суннізм та шиїзм, що відрізняються тлумаченням деяких основних мусульманских догм. Зокрема, суннізм при вирішенні питання про вищу мусульманську владу (імаме-халіфе) спирається на “згоду всієї общини” (фактично її релігійно-політичної верхівки), на відміну від шиїзму, де імамами-халіфами вважаються лише Алідов (Алі та його прямих нащадків від шлюбу з донькою Мухаммеда - Фатімою).

Для язичництва характерний політеїзм (багатобожжя). В жертву богам приносилися люди, навіть діти, тобто була низька обрядова культура. Язичництво пережило духовну кризу і прийняття християнства стало революцією в духовності людей.

Прийняття християнства в Київській Русі співпало з появою і розповсюдженням писемності. Завдяки прийняттю християнства відбулося:

1) консолідація держави;

2) залучення Київської Русі до Європейського культурного, релігійного, політичного, економічного, наукового простору;

3) церква стала центром освіти, культури, науки; в соборах були створені бібліотеки, центри перепису та розповсюдження книжок, при церквах були перші типографії та лікарні. На цекрвах також лежала культурно-освітницька місія.

Тисячолітня історія християнства на Русі свідчить, що воно несло людям добро, фізичне та духовне здоров’я.

На сьогодні релігійне життя України досить строкате та суперечливе. Православ’я (53% від загальної кількості - 14 млн.) нині домінує в Україні. Православна церква Московського патріархату складає 80% від загальної кількості православних. Українська православна церква складає 11% від українських православних і 21% від усієї кількості православних.

1015 парафій нараховує Українська автокефальна церква і основна маса зосереджена в Галичині. Українська греко-католицька церква нараховує 3437 уніатських організацій. Римсько-католицька церква нараховує 900 громад. Інші конфесії представлені церквою протестантського напряму, нараховує 34 течії, більше 6000 громад. Біля 400 громад нараховує мусульманство. До нових течій належать: кришни, будисти, язичницькі громади. На релігійному житті відображається кризовий стан України.

Показов:1302
Комментарии: 0

Отзывы Написать отзыв
Консультант
 (096)758-93-52
 (095)727-61-02
ICQ:  363886616
Вход
E-Mail:
Пароль:
Регистрация
Забыли пароль!
Корзина
Перейти
Корзина пуста
Мы принимаем
Новинки
Перейти
Комплексна країнознавча характеристика США
Комплексна країнознавча характеристика США

Добавить в Корзину 21.00 грн.
Зміст Вступ 3 1. Географічне розташування, природно-кліматичні умови і сировинні ресурси, найбільші міста, структура транспортних сполучень 4 2. Історичні витоки та основні етапи розвитку нації ...
Отзывы
Перейти
Фізична підготовка в системі фізичного вдосконалення людини
Класс ..
5 из 5 звёзд!
 

www.hifiaudio.com.ua