Разделы
Работы на заказ
Готовые работы

Показать все работы
Информация
Свяжитесь с нами
Карта сайта
Выполняемые дисциплины
Способы оплаты
Цены и сроки
Гарантии
Вакансии
Репетитор по химии, кандидат хим. наук, Киев
Свежие новости
Програмове навчання

Професіограма продавця

Професіограма менеджера

Суть відтворення, його основні елементи та види

Правові основи забезпечення зайнятості вивільнюванних працівників

Новости
Учебные материалы
Статьи
Быстрый поиск
 
Введите слово для поиска.
Расширенный поиск
Поиск по названию
АБВГДЕЁЖ
ЗИЙКЛМНО
ПРСТУФХЦ
ЧШЩЭЮЯ
Поиск в новостях:  
Основні поняття хімії полімерів Дата: 01 Май 2011 г.
Полімерами називають сполуки, в яких більш чи менш регулярно чергується велика кількість однакових чи неоднакових атомних угрупувань, що сполучені хімічними зв’язками в довгі лінійні ланцюги чи ланцюги, що мають бічні розгалуження, а також в просторові сітки. В залежності від складу розрізняють органічні, неорганічні й елементоорганічні полімери. Найповніше вивчені органічні полімери.

Найпростішим органічним полімером є поліетилен – продукт полімеризації етилену. Етилен – ненасичений вуглеводень, що вступає в реакції приєднання. Дві молекули етилену, сполучаючись, утворюють молекулу бутилену:

 CH2     CH2   +   CH2     CH2      =       CH3     CH2      CH    CH2

Вихідна речовина  етилен  називається мономером, утворений бутилен – димером. При з’єднанні трьох молекул етилену утворюється тример, чотирьох – тетраметр і т. д. Якщо сполучається n молекул мономеру, утворюється полімер:

               n CH2     CH2   =        [     CH2    CH2    ]n

Угрупування, що повторюються багато разів, є залишками мономерів і називаються ланками чи мономерними ланками, а велика молекула, що складена із ланок, – макромолекула чи полімерний ланцюг. 

Назва полімеру, як правило, складається із назви мономеру і префікса «полі». Наприклад, продукт полімеризації етилену називається поліетиленом, стиролу – полістиролом, метилметакрилату – поліметилметакрилатом.

Макромолекула може бути побудована із однакових за хімічною будовою мономерів чи із мономерів різної будови. Полімери, побудовані із однакових мономерів, називаються гомополімерами. Полімерні сполуки, ланцюги яких містять декілька типів мономерних ланок, називаються співполімерами.

Залишки мономерів можуть сполучатись в макромолекулі один з одним з утворенням полімерів лінійної, розгалуженої чи сітчастої будови.

Лінійними полімерами називаються полімери, макромолекули яких являють собою довгі ланцюги з дуже високим ступенем асиметрії. Якщо залишок мономеру позначити буквою А, то формулу лінійного полімеру можна схематично записати так:

                ….. – А – А – А – А – А – А – ….

Розгалужений полімер являє собою довгий ланцюг з бічними відгалуженнями, причому кількість цих відгалужень і їх довжина можуть змінюватись в дуже широких межах.

Сітчастими чи просторовими називаються полімери, побудовані з довгих ланцюгів, сполучених один з одним в трьохмірну сітку поперечними хімічними зв’язками.

Співполімери можуть бути розгалуженими, лінійними, сітчастими.

Іноді просторові полімери неправильно називають «трьохмірними молекулами». Відомо, що молекула – це найменша частинка речовини, що володіє її хімічними властивостями і здатна до самостійного існування. Молекула складається з однакових чи різних атомів, сполучених в єдине ціле хімічними зв’язками і завжди має певний розмір. Для лінійних і розгалужених полімерів поняття «молекула» зберігається, але відноситься до частинки дуже великого розміру, який може бути виміряний. В просторовому полімері всі «молекули» хімічно зв’язані одна з одною і не здатні до самостійного існування. При наявності просторових сіток поняття «молекула» втрачає фізичний зміст. Сітка – це невпорядковане хімічне сполучення в просторі великої кількості атомних угрупувань.

Показов:1388
Комментарии: 0

Отзывы Написать отзыв
Консультант
 (096)758-93-52
 (095)727-61-02
ICQ:  363886616
Вход
E-Mail:
Пароль:
Регистрация
Забыли пароль!
Корзина
Перейти
Корзина пуста
Мы принимаем
Новинки
Перейти
Внешняя маркетинговая среда аптечной организации
Внешняя маркетинговая среда аптечной организации

Добавить в Корзину 20.00 грн.
ОГЛАВЛЕНИЕ 1. Внешняя маркетинговая среда аптечной организации………………………………………3 2. Правовые ...
Отзывы
Перейти
Розвиток школи і освіти в Галицько-Волинському князівстві
дуже хороший реферат у мене вийшов дякую ..
5 из 5 звёзд!
 

www.hifiaudio.com.ua