Разделы
Работы на заказ
Готовые работы

Показать все работы
Информация
Свяжитесь с нами
Карта сайта
Выполняемые дисциплины
Способы оплаты
Цены и сроки
Гарантии
Вакансии
Репетитор по химии, кандидат хим. наук, Киев
Свежие новости
Програмове навчання

Професіограма продавця

Професіограма менеджера

Суть відтворення, його основні елементи та види

Правові основи забезпечення зайнятості вивільнюванних працівників

Новости
Учебные материалы
Статьи
Быстрый поиск
 
Введите слово для поиска.
Расширенный поиск
Поиск по названию
АБВГДЕЁЖ
ЗИЙКЛМНО
ПРСТУФХЦ
ЧШЩЭЮЯ
Поиск в новостях:  
Одержання та особливості будови полімерів Дата: 01 Май 2011 г. 


Синтетичні полімери одержують із низькомолекулярних речовин (мономерів) за реакціями полімеризації чи поліконденсації, а також шляхом хімічних перетворень інших природних і синтетичних полімерів.

Полімеризація – це реакція сполучення декількох молекул (мономерів), що не супроводжується виділенням побічних продуктів і протікає без зміни елементарного складу.

Поліконденсацією називають процес з’єднання декількох молекул однакової чи різної будови, що супроводжується виділенням простих низькомолекулярних речовин (H2O, HCl та ін.).

Співполімеризація – це полімеризація двох чи більшої кількості мономерів різної будови. Підбираючи різні співвідношення мономерів, можна в широких межах змінювати властивості полімерів, що синтезуються. При співполімеризації можна одержувати полімери лінійної, розгалуженої і сітчастої будови.

Головна особливість будови полімерної сполуки – це наявність ланцюгових молекул, в яких послідовно зв’язана велика кількість атомів. Для таких сполук характерні два типи зв’язків – хімічні та міжмолекулярні, що різко відрізняються за енергією і довжиною. В самому ланцюзі атоми сполучаються між собою міцними хімічними зв’язками довжиною 1 – 1,5 , а між ланцюгами на відстанях 3 – 4  існують значно слабші міжмолекулярні зв’язки.

В сітчастих (просторових) полімерах між ланцюгами існують хімічні зв’язки. Якщо кількість поперечних зв’язків набагато менша від кількості зв’язків між атомами в головному ланцюзі чи відстані ланцюга між вузлами просторової сітки досить великі, сполука зберігає властивості полімеру. Якщо атоми сполучені лише хімічним зв’язком, як наприклад, в алмазі, де кожний атом Карбону сполучений ковалентним зв’язком з чотирма іншими карбоновими атомами, віддаленими від нього на відстані 1,5 , речовина не володіє типовими «полімерними» властивостями.

Як правило, такі типи кристалічних структур, як наприклад, карбід бору В4С, корунд, що близькі за структурою до алмазу і мають високі температури плавлення, недоцільно відносити до полімерів. Це звичайні тверді тіла, що не володіють властивостями полімерів.

Наявність великих макромолекул і двох типів зв’язків визначають всі типові властивості полімерів, якими не володіють низькомолекулярні речовини. Оскільки всі елементи, крім одновалентних, можуть утворювати полімерні сполуки, то будь-яка речовина може бути переведена в полімерний стан. Полімери можуть відрізнятись регулярністю будови ланцюга, характером розміщення ланок і окремих замісників у просторі, полярністю зв’язків, неоднорідністю за хімічною будовою і молекулярною масою, а також міжмолекулярною взаємодією.

Показов:1820
Комментарии: 0

Отзывы Написать отзыв
Консультант
 (096)758-93-52
 (095)727-61-02
ICQ:  363886616
Вход
E-Mail:
Пароль:
Регистрация
Забыли пароль!
Корзина
Перейти
Корзина пуста
Мы принимаем
Новинки
Перейти
Гуманизм, как философская, этическая, нравственная и правовая категория
Гуманизм, как философская, этическая, нравственная и правовая категория

Добавить в Корзину 20.00 грн.
Содержание Введение 2 1. Гуманизм, как философская, этическая, нравственная и правовая категория 4 2. Принцип гуманизма в уголовном законодательстве 11 3. Проявление принципа гуманизма в ...
Отзывы
Перейти
Розвиток школи і освіти в Галицько-Волинському князівстві
дуже хороший реферат у мене вийшов дякую ..
5 из 5 звёзд!
 

www.hifiaudio.com.ua