Разделы
Работы на заказ
Готовые работы

Показать все работы
Информация
Свяжитесь с нами
Карта сайта
Выполняемые дисциплины
Способы оплаты
Цены и сроки
Гарантии
Вакансии
Репетитор по химии, кандидат хим. наук, Киев
Свежие новости
Програмове навчання

Професіограма продавця

Професіограма менеджера

Суть відтворення, його основні елементи та види

Правові основи забезпечення зайнятості вивільнюванних працівників

Новости
Учебные материалы
Статьи
Быстрый поиск
 
Введите слово для поиска.
Расширенный поиск
Поиск по названию
АБВГДЕЁЖ
ЗИЙКЛМНО
ПРСТУФХЦ
ЧШЩЭЮЯ
Поиск в новостях:  
Механічна міцність іонітів Дата: 01 Май 2011 г.
Механічна міцність разом з осмотичною стабільністю і хімічною стійкістю визначають тривалість можливого використання іонітів. Механічною міцністю характеризуються іоніти, що одержуються на основі високомолекулярних органічних сполук, що міцно зв’язані багаточисленними зв’язками, так звані полімери трьохмірної структури. Механічна міцність обумовлює здатність до опору при різних деформаціях, а також визначає ступінь руйнування іонітів при зміні набухання, що супроводжує йонний обмін.

Мірою механічної міцності сипучих йонообмінників слугують дані про зміну  фракційного складу після експлуатації в конкретних умовах, як правило, по збільшенні кількості матеріалу, що пройшов через сито з розміром отворів 0,25 мм.

В процесі експлуатації різноманітних реакторів, що застосовуються в йонообмінній технології, неминуче стикання зерен іонітів один з одним, з твердими поверхнями і з рухливими розчинами. Тертя, що виникає при цьому, призводить до подрібнення іонітів. Причиною подрібнення може бути виділення газів всередині зерен іоніту, наприклад СО2 при водопом’якшенні. До подрібнення іонітів призводить механічна напруженість зерен в силу різного тиску в реакторах колонного типу. Але головною причиною подрібнення іонітів є недостатня осмотична стійкість іоніту, тобто руйнування зерен  в результаті різкої зміни об’єму при введенні сухих іонітів в рідину чи при переході з однієї йонної форми в іншу. Чим швидше набухає іоніт, тим інтенсивніше руйнування. З найбільшою швидкістю ці процеси проходять при регенерації.

Як відомо з практики водопідготовки, що є головним споживачем іонітів, термін їх служби варіює в межах від 2 до 19 років. За цей час 30 –50 % від загальної кількості іоніту видаляється у вигляді дрібних кусочків в каналізацію, а решта  50 –70 % вигружаються із фільтрів і направляються на скид. Звідси зрозуміло, що механічна стійкість є не менш важливою характеристикою іоніту, ніж його ефективність, а її кількісна оцінка складає одну з головних задач контролю виробництва і застосування цих сорбентів. Тому в практиці й розраховують таку величину, як міцність на роздавлювання.

Механічна стійкість залежить не стільки від типу іоніту, скільки від технології його одержання (природа і чистота мономерів, умови співполімеризації). Крім того на механічну міцність (як і на осмотичну стійкість) впливають будова матриці іоніту, природа середовища, температура, наявність окисників. Введення в середовище окисників, як і нагрівання, негативно впливає на дану властивість іонітів. При інших умовах механічна міцність залежить від форми зерен та від їх розміру.

Важливо підкреслити, що найбільша механічна міцність характерна для полімеризаційних іонітів.

Іншими фізико-механічними властивостями іонітів є електризованість та електропровідність нерухливого іонітового шару. Електроємність утруднює їх переробку, тому перед використанням іоніти обробляють речовинами, що підвищують їх електропровідність і здатність до ковзання. В абсолютно сухому стані іоніти володіють високим електричним опором. Коли іоніт набухає, з’являється здатність проводити електричний струм. Ця властивість використовується для електрохімічної регенерації іонітів.

Показов:924
Комментарии: 0

Отзывы Написать отзыв
Консультант
 (096)758-93-52
 (095)727-61-02
ICQ:  363886616
Вход
E-Mail:
Пароль:
Регистрация
Забыли пароль!
Корзина
Перейти
Корзина пуста
Мы принимаем
Новинки
Перейти
Зовнішньоекономічні зв’язки України
Зовнішньоекономічні зв’язки України

Добавить в Корзину 50.00 грн.
Реферат на тему: "Зовнішньоекономічні зв’язки України"     Зміст Вступ 2 Зовнішньоекономічні зв’язки України 2 Висновки 7 Використана література 7 Вступ  ...
Отзывы
Перейти
Фізична підготовка в системі фізичного вдосконалення людини
Класс ..
5 из 5 звёзд!
 

www.hifiaudio.com.ua