Разделы
Работы на заказ
Готовые работы

Показать все работы
Информация
Свяжитесь с нами
Карта сайта
Выполняемые дисциплины
Способы оплаты
Цены и сроки
Гарантии
Вакансии
Репетитор по химии, кандидат хим. наук, Киев
Свежие новости
Програмове навчання

Професіограма продавця

Професіограма менеджера

Суть відтворення, його основні елементи та види

Правові основи забезпечення зайнятості вивільнюванних працівників

Новости
Учебные материалы
Статьи
Быстрый поиск
 
Введите слово для поиска.
Расширенный поиск
Поиск по названию
АБВГДЕЁЖ
ЗИЙКЛМНО
ПРСТУФХЦ
ЧШЩЭЮЯ
Поиск в новостях:  
Кристалізація і склування полімерів. Фізичний стан аморфних полімерів Дата: 01 Май 2011 г.
Оскільки тверді тіла можуть знаходитися в кристалічному чи аморфному (склоподібному) стані, існують два принципово можливі шляхи переходу із рівноважного рідкого стану в твердий: кристалізація і склування.

Кристалізація – це процес переходу із стану ближнього порядку в стан дальнього порядку, тобто процес утворення нової фази. Кристалізація є фазовим переходом першого роду.

Склування – це процес переходу легкорухливої рідини в твердий стан без зміни фази, тобто із збереженням ближнього порядку; склування не є фазовим  переходом.

Полімери при охолодженні можуть кристалізуватись і склуватись. При цьому потрібно розрізняти кристалічний полімер, що знаходиться при даних умовах в кристалічному стані, і кристалізуючий, тобто здатний до кристалізації.

При охолодженні розплавлених некристалізуючих полімерів при певній температурі, характерній для даного полімеру, він переходить у твердий склоподібний стан, який є єдино можливим для нього твердим станом. Цей процес проходить при 10- 20ºС, тобто при тій температурі, при якій зникають властивості, характерні для рідкого стану, і набуваються властивості твердого тіла. Середня температура, при якій проходить процес склування називається температурою склування (Тс чи Тд).

Процес кристалізації полімерів часто проходить дуже повільно, так як потрібно багато часу для перебудови макромолекул. Якщо полімер, що охолоджується, дуже швидко охолоджувати, то він не встигає закристалізуватись і переохолодитись. При певних температурах – значно нижчих від температури кристалізації – такий полімер також склується, тобто переходить в склоподібний стан, його Тс < Ткр.

Склоподібний стан полімеру характеризується наявністю коливного руху атомів, що входять до складу ланцюга, біля положення рівноваги. Коливний рух ланок і переміщення ланцюга як єдиного цілого практично відсутні. При нагрівання вище Тс починають проявлятися обертові коливання ланок, ланцюг набуває здатності вигинатись. Цей стан аморфного полімеру називається високоеластичним.

При наступному нагріванні лінійного полімеру реалізується рухливість ланцюга як цілого, полімер може текти, тобто він переходить у в’язкотекучий стан. Це проходить в певній області температур, середня температура якої називається температурою текучості (Тт).

Ці три стани аморфних полімерів називають фізичними станами. Низькомолекулярні аморфні речовини можуть знаходитись у двох фізичних станах: склоподібному і рідкому. Полімери можуть знаходитися в трьох фізичних станах. Специфічним для них є високоеластичний стан. Ці три фізичні стани можливі і у полімерів, що кристалізуються.

Твердому агрегатному стану полімера можуть відповідати два фазових стани: кристалічний і аморфний (склоподібний). Аморфному фазовому стану може відповідати кілька фізичних станів.

Показов:3561
Комментарии: 0

Отзывы Написать отзыв
Консультант
 (096)758-93-52
 (095)727-61-02
ICQ:  363886616
Вход
E-Mail:
Пароль:
Регистрация
Забыли пароль!
Корзина
Перейти
Корзина пуста
Мы принимаем
Новинки
Перейти
Краткосрочная финансовая политика»
на тему «Совершенствование финансовой политики
Краткосрочная финансовая политика» на тему «Совершенствование финансовой политики

Добавить в Корзину 150.00 грн.
Содержание Введение. Глава 1. Анализ текущей финансовой политики. Глава 2. Анализ производственной программы предприятия. Глава 3. Рекомендации по формированию оборотных активов и ...
Отзывы
Перейти
Фізична підготовка в системі фізичного вдосконалення людини
Класс ..
5 из 5 звёзд!
 

www.hifiaudio.com.ua