Разделы
Работы на заказ
Готовые работы

Показать все работы
Информация
Свяжитесь с нами
Карта сайта
Выполняемые дисциплины
Способы оплаты
Цены и сроки
Гарантии
Вакансии
Репетитор по химии, кандидат хим. наук, Киев
Свежие новости
Програмове навчання

Професіограма продавця

Професіограма менеджера

Суть відтворення, його основні елементи та види

Правові основи забезпечення зайнятості вивільнюванних працівників

Новости
Учебные материалы
Статьи
Быстрый поиск
 
Введите слово для поиска.
Расширенный поиск
Поиск по названию
АБВГДЕЁЖ
ЗИЙКЛМНО
ПРСТУФХЦ
ЧШЩЭЮЯ
Поиск в новостях:  
Кондиціонування, очищення й одержання різноманітних йонних форм іонітів Дата: 01 Май 2011 г.
Промислові чи свіжоприготовлені зразки іонітів, що не пройшли спеціальної обробки, можуть містити різні домішки і, як правило, мають просторову сітку нестабільної структури. Це знижує санітарно-хімічні та експлуатаційні їх характеристики. Серед органічних домішок найбільшу частку складають низькомолекулярні речовини – результат побічних процесів, що протікають при синтезі іонітів, а також продукти окислювальної деструкції їх. Найбільш характерне мінеральне забруднення – це забруднення йонами важких металів.

Необхідна стабільність структури, часткове очищення і підвищення однорідності іонітів досягаються шляхом їх кондиціонування – не менше ніж трьохразовою почерговою обробкою в різних йонообмінних циклах. Найкращим способом кондиціонування є обробка катіонітів  1-2 моль/дм3 розчинами натрій хлориду, водою, 1-2 моль/дм3 хлоридною кислотою і знову водою, а аніонітів - 1-2 моль/дм3 розчинами натрій хлориду, водою, 1-2 моль/дм3 натрій гідроксидом  і знову водою. Кожна обробка в циклах обміну Na+ - H+ чи Cl-- OH- триває 12 год.

Якщо іоніт призначений для роботи в органічному середовищі, то його відмивання потрібно проводити етанолом, ацетоном чи бензолом.

При кондиціонуванні іонітів з використанням розчинів лугів і кислот можуть паралельно вирішуватись задачі видалення неорганічних і водорозчинних органічних домішок. У звичайних сорбційно-десорбційних циклах потрібно враховувати можливість необоротного накопичення в іонітах домішок, що містяться в розчинах, які пропускають крізь аніоніти. Це призводить до „старіння” іонітів в процесі експлуатації, що полягає в зниженні сорбційної ємності і погіршенні кінетичних характеристик. Механічна зміна іоніту й утворення на поверхні і в його фазі частинок різних осадів збільшують гідравлічний   опір іонітового шару чи призводять до його повного закупорювання, в зв’язку з чим потрібно проводити очищення і відновлення його робочих характеристик.

Очищення іоніту проводиться в декілька стадій. Спочатку видаляють дрібні кусочки, а потім іоніти знепилюють. Після цього іоніт піддають обробці розчинами кислот і лугів поступово збільшуючи концентрацію. При досягненні концентраційного максимуму розчинів, що обробляються, їх розбавляють водою до повного зникнення реагентів.

Для спеціальних цілей може бути корисним додаткове очищення іонітів розчином хлоридної кислоти з концентрацією 4 моль/дм3 чи 0,2 моль/дм3 розчинами комплексоутворювачів – ЕДТА, лимонної, тартратної, оксалатної кислот, а також їх солей  для видалення важких металів. Йони Fe3+ добре видаляються підкисленими розчинами тіоціанатів. Деякі нерозчинні в кислотах осади виводяться із фази іонітів також за допомогою комплексоутворювачів. Наприклад, важкорозчинні солі кальцію видаляють обробкою поліфосфатами  чи аміноацетатними  комплексонами.

Після очищення іоніт переводять в бажану йонну форму, використовуючи для цього розчини відповідних реагентів і воду, що не містять видалених домішок. Найбільш ефективним для приготування розчинів і наступним промиванням іоніту є застосування дистильованої води, що пройшла додаткову дейонізацію. Про повноту відмивання судять за реакцією фільтрату, що визначається за допомогою індикаторів чи вимірюванням рН.

Переведення іонітів в бажану йонну форму здійснюють в тій же апаратурі, що й кондиціонування, пропускаючи 1-2 моль/дм3 розчин необхідного реагенту (для переведення катіонітів в Н - форму – хлоридної кислоти і для переведення аніонітів в ОН - форму – натрій гідроксиду) до сталості його концентрацій в фільтраті.

Потрібно відмітити, що проведення всього комплексу робіт  по кондиціонуванню, очищенню та переведенню іоніту в потрібну форму не призводить до повного відновлення його вихідних технологічних показників, але дозволяє продовжити терміни експлуатації іоніту.

Показов:953
Комментарии: 0

Отзывы Написать отзыв
Консультант
 (096)758-93-52
 (095)727-61-02
ICQ:  363886616
Вход
E-Mail:
Пароль:
Регистрация
Забыли пароль!
Корзина
Перейти
Корзина пуста
Мы принимаем
Новинки
Перейти
Виды монархий в соврменном мире
Виды монархий в соврменном мире

Добавить в Корзину 150.00 грн.
Введение Актуальность выбранной темы заключается в том, что монархическая форма правления на протяжении многих веков сопровождала нашу страну, число монархий в мире довольно велико, и периодически ...
Отзывы
Перейти
Розвиток школи і освіти в Галицько-Волинському князівстві
дуже хороший реферат у мене вийшов дякую ..
5 из 5 звёзд!
 

www.hifiaudio.com.ua