Разделы
Работы на заказ
Готовые работы

Показать все работы
Информация
Свяжитесь с нами
Карта сайта
Выполняемые дисциплины
Способы оплаты
Цены и сроки
Гарантии
Вакансии
Репетитор по химии, кандидат хим. наук, Киев
Свежие новости
Програмове навчання

Професіограма продавця

Професіограма менеджера

Суть відтворення, його основні елементи та види

Правові основи забезпечення зайнятості вивільнюванних працівників

Новости
Учебные материалы
Статьи
Быстрый поиск
 
Введите слово для поиска.
Расширенный поиск
Поиск по названию
АБВГДЕЁЖ
ЗИЙКЛМНО
ПРСТУФХЦ
ЧШЩЭЮЯ
Поиск в новостях:  
Гнучкість ланцюга полімерів Дата: 01 Май 2011 г.
Фізичні властивості речовин залежать від їх хімічної будови. Взаємозв’язок між фізичними властивостями полімерів і їх хімічною будовою дуже складний і є «опосередкованим», проявляється, перш за все, через вплив хімічної будови на гнучкість макромолекули, чи ланцюга.

Гнучкість ланцюга – одна із важливих характеристик полімеру, що визначає його основні макроскопічні властивості. Гнучкість ланцюга – це здатність його змінювати форму під впливом теплового руху ланок чи зовнішнього поля, в якому розміщений полімер. Ця властивість макромолекул пов’язана з внутрішнім обертанням окремих частин молекули відносно один одного.

Розрізняють два поняття гнучкості ланцюга полімеру – термодинамічну і кінетичну гнучкість (чи жорсткість).

Термодинамічна гнучкість – це здатність ланцюга вигинатись під впливом теплового руху. Подібно до здатності речовин вступати в хімічні реакції, вона визначається різницею енергій двох станів, наприклад, різницею ΔU.

Кінетична гнучкість ланцюга відображає швидкість переходу ланцюга з одного енергетичного стану в інший і, подібно до швидкості хімічної реакції, визначається енергією активації, тобто величиною потенціального чи активаційного бар’єру U0.

Кінетична гнучкість ланцюга проявляється в зовнішніх полях. В залежності від співвідношення енергії поля і енергії активаційного бар’єру обертання ланцюг полімеру може під впливом прикладеного поля в тій чи іншій мірі розвертатись, тобто проявляти кінетичну гнучкість. Вона залежить від величини потенціального бар’єру, молекулярної маси, ступеня сітчастості полімеру і температури.

Кінетична гнучкість ланцюга оцінюється величиною кінетичного сегменту, тобто найменшого відрізку ланцюга, який вже проявляє кінетичну гнучкість. Кінетичний сегмент може бути визначений при дослідженні полімерів у зовнішніх полях.

Просторова сітка, утворена хімічними зв’язками між макромолекулами, завжди обмежує їх рухливість. Якщо на кожних два ланцюги припадає хоча б один поперечний зв’язок, то ланцюги як ціле переміщуватись не можуть, але рух ланок зберігається. При наявності рідкої сітки, коли молекулярна маса відрізків між її вузлами набагато більша від молекулярної маси кінетичного сегменту, збільшення кількості поперечних зв’язків не приводить до помітного обмеження рухливості ланок, і кінетична гнучкість може проявлятись. Якщо ж молекулярна маса відрізків між вузлами сітки менша від молекулярної маси кінетичного сегменту, то гнучкість ланцюга реалізуватись не може. Така сітка є жорсткою.

Показов:1742
Комментарии: 0

Отзывы Написать отзыв
Консультант
 (096)758-93-52
 (095)727-61-02
ICQ:  363886616
Вход
E-Mail:
Пароль:
Регистрация
Забыли пароль!
Корзина
Перейти
Корзина пуста
Мы принимаем
Новинки
Перейти
Дипломная работа 
Управляющий гостинично-ресторанным бизнесом
Дипломная работа Управляющий гостинично-ресторанным бизнесом

Добавить в Корзину 400.00 грн.
ВВЕДЕНИЕ 4 РАЗДЕЛ 1. СУЩНОСТЬ И ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСТИНИЧНОЙ ИНДУСТРИИ 7 1.1. Общая характеристика мирового гостиничного хозяйства. Тенденции развития 7 1.2. Требования к номерному фонду ...
Отзывы
Перейти
Фізична підготовка в системі фізичного вдосконалення людини
Класс ..
5 из 5 звёзд!
 

www.hifiaudio.com.ua