Разделы
Работы на заказ
Готовые работы
  Дипломные работы
  Контрольные работы
  Контрольные работы по педагогике
  Контрольные работы по праву
  Контрольные работы по экономике
  Курсовые работы
  Курсовые работы по английской филологии
  Курсовые работы по прокатному и волочильному производству
  Курсовые работы по химии
  Лекции по педагогике
  Рефераты
  Рефераты по биологии
  Рефераты по ветеринарии
  Рефераты по зарубежной литературе
  Рефераты по информатике
  Рефераты по истории
  Рефераты по культорологии
  Рефераты по педагогике
  Рефераты по политологии
  Рефераты по физическом воспитании
  Рефераты по физкультуре
  Рефераты по химии
  Рефераты по экологии
  Рефераты по экономике
  Творческие работы по государственном управлении
  Тесты по психологии
  Рефераты по философии
  Рефераты по психологии
  Рефераты по украинской филологии
  Курсовые работы по психологии
  Бакалаврские работы по физическом воспитании
  Курсовые работы по экономике

Показать все работы
Информация
Свяжитесь с нами
Карта сайта
Выполняемые дисциплины
Способы оплаты
Цены и сроки
Гарантии
Вакансии
Репетитор по химии, кандидат хим. наук, Киев
Свежие новости
Програмове навчання

Професіограма продавця

Професіограма менеджера

Суть відтворення, його основні елементи та види

Правові основи забезпечення зайнятості вивільнюванних працівників

Быстрый поиск
 
Введите слово для поиска.
Расширенный поиск
Поиск по названию
АБВГДЕЁЖ
ЗИЙКЛМНО
ПРСТУФХЦ
ЧШЩЭЮЯ
Предыдущая работа  Товар 8 из 9 категория Рефераты по биологии  Следующая работа
Будова та розвиток нейронів
[131]
20.00 грн.
На печать  Сообщите своим друзьям и близким о нашем магазине  Написать отзыв о работе

План
Вступ
1. Будова нейрона
2. Класифікація нейронів
3. Розвиток і ріст нейрона
Література

Вступ

Нейрон – це високоспеціалізована клітина нервової системи, що є її головною структурною і функціональною одиницею. Основне призначення нейронів – проведення нервових імпульсів від рецепторів до центральної нервової системи і від центральної нервової системи до периферичних органів.
В організмі людини міститься до 100 000 нейронів.
Це ядровмісна клітина, що володіє цілим рядом унікальних особливостей, головна з яких – це наявність спеціалізованих приносних і відносних відростків: аксонів і дендритів.
Дендрит – це короткий, часто розгалужений відросток, що приносить імпульс до нейрона від інших клітин (аферентний напрямок імпульсу). В одного нейрона, як правило, кілька дендритних відростків, що забезпечує можливість отримання імпульсів (інформації) від великої кількості навколишніх клітин. Наявність великої кількості приносних шляхів до тіла нейрона є необхідною умовою для побудови складних зв'язків у нервовій системі і утворення нейронної сітки.
Аксон – це довгий відросток, по якому нервовий імпульс передається від нейрона до інших клітин (еферентний напрямок імпульсу). Зазвичай, від одного нейрона відходить один аксон. Аксон може передавати сигнал від нейрона до клітин різних типів, як соматичних (міоцитів, клітинам залоз секреції і т.д.), так і інших нейронів.
Дендрити, як правило, позбавлені мієлінової оболонки, що обумовлює меншу швидкість проведення нервових імпульсів по них, в порівнянні з аксонами, покритими мієліном.
Місця з'єднання аксонів, дендритів і нейронів між собою та з іншими клітинами називаються синапсами. По відношенню до синапсів нейрони поділяють на пресинаптичні і постсинаптичні. Передача імпульсу всередині синапсу забезпечується за допомогою нейромедіатрів, що мають, як збудливу, так і гальмуючу дію.

1. Будова нейрона

Тіло нервової клітини складається з протоплазми (цитоплазми і ядра),  яка зовні обмежена мембраною з подвійного шару ліпідів (біліпідного шару). Ліпіди складаються з гідрофільних головок і гідрофобних хвостів, розташовані гідрофобними хвостами один до одного, утворюючи гідрофобний шар, який пропускає тільки жиророзчинні речовини (наприклад, кисень і вуглекислий газ). На мембрані знаходяться білки: на поверхні (у формі глобул), на яких можна спостерігати нарости полісахаридів (глікокалікс), завдяки яким клітина сприймає зовнішнє подразнення, і інтегральні білки, які пронизують мембрану наскрізь, в яких знаходяться іонні канали.
Нейрон складається з тіла діаметром від 3 до 130 мкм, що містить ядро ??(з великою кількістю ядерних пор) і органели (у тому числі сильно розвинений шорсткий ендоплазматичний ретикулум (ЕПР) з активними рибосомами, апарат Гольджі), а також з відростків. Виділяють два види відростків: дендрити і аксони. Нейрон має розвинений і складний цитоскелет, що проникає в його відростки. Цитоскелет підтримує форму клітини, його нитки служать «рейками» для транспорту органел і упакованих в мембрані пухирців речовин (наприклад, нейромедіаторів). Цитоскелет нейрона складається з фібрил різного діаметру: мікротрубочки (Д = 20-30 нм) – складаються з білка тубуліну і тягнуться від нейрона по аксону, аж до нервових закінчень; нейрофіламенти (Д = 10 нм) – разом з мікротрубочками забезпечують внутрішньоклітинний транспорт речовин; мікрофіламенти (Д = 5 нм) – складаються з білків актину і міозину, особливо виражені в зростаючих нервових відростках і в нейроглії. У тілі нейрона виявляється розвинений синтетичний апарат, гранулярна ЕПС нейрона забарвлюється базофільно і відома під назвою «тигроїд». Тигроїд проникає в початкові відділи дендритів, але розташовується на значній відстані від початку аксона, що служить гістологічною ознакою аксона.
Розрізняють антероградний (від тіла) і ретроградний (до тіла) аксоплазматичний транспорт.
Аксон – зазвичай довгий відросток, пристосований для проведення збудження від тіла нейрона. Дендрити – як правило, короткі й сильно розгалужені відростки, які служать головним місцем утворення збуджуючих і гальмівних синапсів (різні нейрони мають різне співвідношення довжини аксона і дендритів). Нейрон може мати кілька дендритів і звичайно тільки один аксон. Один нейрон може мати зв'язки з багатьма (до 20-ти тисяч) іншими нейронами.
Дендрити діляться дихотомічно, аксони ж дають колатералі. У вузлах розгалуження, зазвичай, зосереджені мітохондрії.

Дендрити не мають мієлінової оболонки, аксони ж можуть її мати. Місцем генерації порушення у більшості нейронів є аксоплазматичний горбок – утворення в місці відходження аксона від тіла. У всіх нейронів ця зона називається критичною.

Товар был добавлен в наш каталог 25 Май 2011 г.
Отзывы
Консультант
 (096)758-93-52
 (095)727-61-02
ICQ:  363886616
Вход
E-Mail:
Пароль:
Регистрация
Забыли пароль!
Корзина
Перейти
Корзина пуста
Мы принимаем
Новинки
Перейти
Внешняя маркетинговая среда аптечной организации
Внешняя маркетинговая среда аптечной организации

Добавить в Корзину 20.00 грн.
ОГЛАВЛЕНИЕ 1. Внешняя маркетинговая среда аптечной организации………………………………………3 2. Правовые ...
Отзывы
Перейти
Написать отзывНапишите Ваше мнение о работе!
 

www.hifiaudio.com.ua